Pro domácí příznivce bude mít ještě jiskřivější nádech, protože lídrem v nejprestižnější divizi D3 4000 je Jan Smrž, jehož rodina z Humpolce pochází.
Smrž zatím v absolutní klasifikaci vede o tři body před Romanem Kalvodou. „Humpolec je pro mě domácí trať, rád tady testuju, rád tady závodím. Vyhovuje mi,“ chválí areál Pod Vilémovským lomem říčanský závodník.

Kde jinde by tedy měl nasadit k trháku než v prostředí, které důvěrně zná.

Druhé místo Kalvody je překvapením. „Daří se mi nad očekávání dobře. Chci podávat stabilní výsledky a skončit do třetího místa,“ nechal se slyšet závodník, který byl v posledních letech spjatý s fordem, ale letos přesedlal na mitsubishi.

S mírným odstupem jsou vzadu další favorité, mladoboleslavský pilot Petr Keřka a kladenský veterán Jaroslav Hošek. Nejsilnější divizi provázela letos zatím početně slabší účast. V Humpolci by to však nemuselo platit. Přihlášeny jsou rovné dvě desítky závodníků, velký otazník však visí nad Romanem Keřkou, který svou tatru takřka zdemoloval na ME v lotyšské Bausce. „Po souboji s Holanďanem Boelem udělal pár kotrmelců a spadl na betonovou bariéru. Bohužel zadkem, na místo, kde je motor. Asi jen těžko dá auto do kupy,“ odhadoval včera tiskový mluvčí závodu Martin Čech.

Ostatně početně silně obsazené budou i další divize. „Přihlášena je skoro stovka bugin. Nevím, kam je v depu nacpeme. Navíc to bude obtížné i s časovým harmonogramem,“ předpovídá Čech a dodává: „Možná bude nutné odjet první rozjížďku už v sobotu.“

Dnes přitom měli mít autokrosaři v plánu odjet tréninky. Program obou dnů byl navíc posunut, takže v sobotu se začíná už v 11.00 a v neděli v 8.00.

POŘADÍ MMČR
D3+D7: 1. Jan Smrž 35 bodů, 2. Roman Kalvoda 32, 3. Petr Bartoš 28, 4. Jaroslav Hošek 24, 5. Aleš Pařízek 22, 6. Tadeáš Staněk 20.
D3A + D8: 1. Ladislav Hanák 35, 2. Vít Nosálek 34, 3. Jiří Svoboda 28.
D1 + D5: 1. Jan Bartoš 40, 2. Dušan Hořčička 30, 3. Stanislav Horáček 28.
D6: 1. Tomáš Jánoš 37, 2. Jiří Bret 30, 3. Petr Maršálek 30.
Junior buggy: 1. Radomír Kupec 40, 2. Karel Kupec 34, 3. Jiří Lipš 26.