Zasloužil se o to Milan Svoboda z Pelhřimova. Druhý ze závodů se jel ve španělském Al Fitu ležícím na severu země.

Počasí si s jezdci doslova zahrávalo

I zde si počasí zahrávalo se všemi soutěžícími a v průběhu soboty skutečně naplnilo předpověď, která avizovala 60% výskyt srážek. Španělský pořadatel si trochu zahrál na nervy s jezdci, kdy první jízdy začínaly až v odpoledních hodinách a poslední ze třech byla první závodní. Po odjetí druhého tréninku to vypadalo, že poslední jízda se pojede za tmy. Nakonec se uskutečnila sice za světla, ale v doprovodu deště na extrémně klouzavém povrchu.

Nejpřesnější výraz o přilnavosti si Milan Svoboda přečetl v textové zprávě od Václava Janíka, který startoval několik minut před ním: „Prší, klouže to jak sviňa. . .“

„Po projetí cílem jsem měl pocit, že se mi tato jízda moc nepovedla, nechytil jsem ten správný rytmus a jel v některých partiích zbytečně opatrně“ vrací se k úvodu soutěžního klání pelhřimovský závodník. I tak z toho bylo krásné třetí místo.

Po první jízdě vedl Faggioli, druhý byl Napione, a za třetím Svobodou se seřadili Krámský, Szacz a Bormolini. Druhá jízda byla na programu v neděli po obědě. Od rána svítilo slunce, mírně se oteplilo a trať začala osychat. V tréninku bylo velké dilema, jaké pneumatiky použít. Dole bylo sucho, nahoře na trati mokro. Tým nakonec zvolil nevyzkoušené pneumatiky media, jemně nařezaný slick.

Třetí jízda rozhodla

Milanovi Svobodovi se podařilo zajet třetí čas a neméně důležité bylo, že se mu pocitově chování vozu líbilo. Proto se rozhodl na těchto pneumatikách absolvovat i další závodní jízdu. „Věděl jsem, že musím být velmi rychlý, pokud chci udržet alespoň třetí místo, jelikož jsem neměl výrazný náskok nad mými soupeři. Povedl se mi start i celá první velmi rychlá partie trati, přesně jsem se trefil do retardéru a tam mě to začalo bavit. Získal jsem ten správný rytmus a podařilo se mi jej udržet až do cíle. Pohledem na časomíru jsem byl velmi potěšen, čas, který se na ní zobrazil, byl skvělý. Pak jsem jen sledoval, jak naskakovaly časy soupeřů,“ popsal rozhodující momenty celého závodu Milan Svoboda.

Bylo to velmi napínavé až do konce, jelikož Renzo Napione byl před pelhřimovským jezdcem o necelé 4 sekundy po první jízdě, ale to samé kompenzovalo měření sil závodníků v jízdě druhé. Nakonec se Renzo Napione marně snažil dopočítat výsledku. „Já byl v klidu, jelikož jsem věděl, že nejhůř skončím třetí, což by byl pro mne super výsledek. Nakonec se na monitoru objevilo konečné absolutní pořadí a moje jméno na druhém místě,“ zmínil radostné okamžiky Milan Svoboda.

Druhé místo v absolutním pořadí a tím i ve skupině E2 SS zařadilo Milana Svobodu na čtvrtou pozici v celkovém hodnocení evropského šampionátu po třech závodech.

Výsledky závodu v Al Fitu: 1. Faggioli, 2. Svoboda, 3. Napione, 4. Bormolini, 5. Palacio, 6. Szacz, 7. Krámský.

Pořadí mistrovství Evropy po třech závodech: 1.Bormolini, 2. Faggioli, 3. Napione, 4. Svoboda, 5. Krámský, 6. Szacz.