Ve vyřazovacích bojích potom Spartak vypadl po vyrovnané sérii s Litvínovem až v pátém utkání. O sezoně jsme hovořili s hrajícím trenérem Spartaku Janem Kotenem.

Jak hodnotíte uplynulou sezonu?
Když to vezmeme od začátku, tak naše cíle byly vyšší, než na které jsme nakonec dosáhli. Chtěli jsme minimálně zopakovat loňskou účast v semifinále play off, což se nepodařilo. Chtěli jsme také skončit po základní části do čtvrtého místa, a to nám také nevyšlo.

Kde vidíte příčiny?
Důvodů bylo více, ale určitě mezi ně patří úzký kádr, který se během sezony ještě zúžil. Jednak odešli Jakub Chadim a Vlasta Zápotočný, jednak se zranil Petr Poduška. Tato trojice měla být, především co se týká ofenzivy, tahounem týmu.

Další otázka je nasnadě. Co se dá udělat s úzkým kádrem?
Do budoucna je i v dorosteneckém týmu několik hráčů, kteří, když na sobě budou pracovat, mají na to dosáhnout úrovně prvoligových hráčů, kdo ví, jestli ne výš. Nejsem v současné době schopen říct, zda se nám někoho podaří přivést odjinud. Bohužel je jasné, že s takhle úzkým kádrem nejde konkurovat větším týmům, které tu hráčskou základnu mají.

Kteří hráči byli letos nejvíce vidět?
Naše výkony stály na hráčích, od kterých se to čekalo. Určitě můžeme jmenovat Martina Kosa, Jirku Jirků a samozřejmě nemohu zapomenout na vítěze kanadského bodování, Jaromíra Lisu. Přesto si myslím, že řada dalších předváděla v sezoně velmi kvalitní výkony.

Co vás letos, kromě brzkého konce v play off, zklamalo nejvíce?
Pro mě osobně to byl odchod Jakuba Chadima, který ukončil sezonu bez jakéhokoliv vysvětlení. Hodně nám chyběl také Vlasta Zápotočný. Ten skončil pár zápasů před začátkem play off. Jeho důvody ale chápu. Rodina a práce jsou na prvním místě.

Jaromír Lisa s přehledem zvítězil v kanadském bodování soutěže. Nemáte strach, že po něm sáhne nějaký jiný tým?
Otázka odchodů hráčů se řeší až koncem dubna či v květnu. Samozřejmě, pokud hráči dostanou nabídku, budeme je tady hodně těžko držet. Přesto uděláme vše proto, abychom tým neoslabili. Bylo by ale naivní si myslet, že třeba Míru Lisu nikdo neosloví. Svými výkony prokázal, že je jedním z nejlepších hráčů v soutěži, a toho si nelze nevšimnout.

Do týmu jste zařadili několik mladých hráčů. Jste spokojen s jejich hrou?
Jsem opravdu rád, že se dokázali adaptovat a prosadit se do áčka. Pro ně to není tak jednoduché, chybí jim zkušenosti, hra tělem. Herní inteligence neschází, takže jsem přesvědčen, že mají do budoucna velký potenciál a měli by být pro nás přínosem.

Nemohu se nezeptat na fanoušky. . .
Fanoušky máme prostě nejlepší v lize. Neříkám to jen proto, že jsem z Pelhřimova. Už v základní části jsme měli nejvyšší návštěvnost zápasů v celé soutěži a v play off to ještě vygradovalo. Ve florbale je nevídaná věc, aby s vámi na zápas na druhý konec republiky estovalo padesát fanoušků. Myslím si, že to hovoří za vše. Divákům patří velký dík.

Jakub Dvořák