„Nestihli jsme dodělat auto,“ zní unisono z dílen Jana Smrže, závodníka pocházejícího z Humpolce, či Romana Kalvody.

„Testování bylo povinné, kdo neodtestoval, bude tak muset udělat před prvním závodem a z peněženky vyplázne šest tisíc,“ připomíná tiskový mluvčí humpoleckého automotoklubu Martin Čech a dodává: „Závodníků se ale musím zastat. Je to nesmysl, aby testování bylo takhle brzo. Kluci mohli dělat ještě víc jak měsíc na autech. Řada kluků to nestihla.“

Absence se však tradičně netýkala veterána českého autokrosu Jaroslava Hoška. Ten odstartuje už šestatřicátou sezonu. „Co si pamatuju, tak na testech chyběl jen jednou, to měl nějakou těžkou angínu,“ oceňuje Čech.

Letos na konkurenci vyrukuje čtyřiašedesátiletá legenda s novým motorem. „Místo loňské audiny (Audi A8 3993 – pozn. autora) testoval mitsubishi,“ potvrzuje Čech.

S otázkou na konec kariéry však na Hoška nechoďte, nemůže ji vystát. „Důchod? Tyhle řeči nesnáším. Až se rozhodnu skončit, tak to udělám. Teď se nemá cenu o tom bavit. Do autokrosu jsem blázen.“ Další špatnou otázkou je téma motivace. „Nehledám ji. Proč bych měl? Já ji totiž mám.“

Novinky však představili i další jezdci. „Nejvíce se vytáhl Martin Svoboda s úplně novým Mitsubishi, které bylo dílensky perfektně zpracované. Jen musí ještě o pětadevadesát kilo zhubnout, ale to by neměl být snad až takový problém,“ tvrdí Čech.

„Ještě jsem si stačil všimnout, že Marek Stloukal měl ve svém speciálu motor BMW, protože na plánované Porsche nedokázal nikdo udělat elektroniku,“ dodal Čech.

KALENDÁŘ MČR
9. - 10. 5. Přerov
16. - 17. 5. Nová Paka
6. - 7. 6. Humpolec
20. - 21. 6. Dolní Bousov
25. - 26. 7. Poříčí nad Sázavou
22. - 23. 8. Přibice
3. - 4. 10. Sedlčany
10. 10. Humpolec*
Pozn.: *Setkání mistrů – Bernard Cup v Humpolci není soutěžním závodem MČR.