Závěrečný nedělní program před nimi rozprostřel bezpočet blátivých cest. „První dva dny byly docela pohodové. Dnes ale pořadatelé připravili něco ostřejšího. Dokonce jsem zaslechl o průjezdu močálem,“ těšil se Pavel Tomášek z Rožnova pod Radhoštěm v dešti před polednem na dobrodružnou vyjížďku.

Když se skupinka jezdců spokojeně vrátila zpátky do depa v areálu motokrosového závodiště Propad, jejich přilby, kombinézy i stroje byly pro samé bláto k nerozeznání.

Čtyřkolky však už dávno nejsou výsadní kratochvílí drsných mužských. Po méně náročném okruhu na Propadu se prohánělo na miniaturních strojích třináct dětí, svoji soutěž měly také ženy. Jednou z devíti účastnic byla pacovská Lucie Malimánková. Na motorce nikdy nejezdila, čtyřkolky ji ale lákaly natolik, že k nim přivedla i manžela.

„Letošní jízdy jsou ale hrozně dlouhé. Už se skoro nemůžu hnout,“ udělala unavený obličej jednadvacetiletá maminka, která si domácí podnik nechtěla nechat uniknout. „Babička hlídá,“ usmála se Lucie Malimánková bezprostředně předtím, než se vydala zpátky na trať krotit svoji dvěstěpadesátku.

Hostitelé mezinárodního setkání dvou stovek motoristických nadšenců měli o zábavu postaráno po celý víkend. „Žádný mimořádný problém se naštěstí nevyskytl. Pokud lidé odjíždí domů spokojení, je to odměna i pro nás,“ pověděla za pořadatelský tým Iveta Hnátová.