Rozhodující body za vítězství získali Pelhřimovští v sobotním utkání proti devátému celku tabulky Hrabové, když zvítězili jasným rozdílem 10:3. Po nedělním obědě pokračoval vydařený víkend výhrou nad Paskovem 6:4.

Domácí začali velice dobře a hned v prvních minutách jasně naznačili, kdo je na hřišti pánem. Během první třetiny si Spartak dokázal vytvořit doslova „luxusní“ pětibrankový náskok, když Hrabová nepředvedla dopředu téměř vůbec nic, a když už se dostala do zakončení, tak vše pokryl s jistotou chytající Venkrbec.

Po změně stran se domácí v ofenzivních choutkách uklidnili, ale i přesto zvýšili díky dvěma brankám Lisy a jedné Pitharta náskok už na 8:1, když za hosty korigoval Lukáš Sedlák. Poslední třetina byla po dosavadním jasném průběhu utkání pouze ve znamení dohrávání a o nasazení potupné desítky pro hosty se zasloužil pět minut před koncem Jirků.

„Do zápasu jsme nastoupili s vědomím, že musíme vyhrát, dlužili jsme to i divákům po nevydařeném utkání s Náchodem a jsem rád, že se nám to podařilo,“ nadšeně komentuje výhru hrající trenér Pelhřimova Jan Koten.

PELHŘIMOV – HRABOVÁ

10:3

Branky: 7., 32. a 40. J. Lisa, 9., 16. a 50. Poduška, 2. J. Blažek, 19. Zápotočný, 39. Pithart, 55. Jirků. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 41:28. Třetiny: 5:0, 3:1, 2:2. Pelhřimov: Venkrbec – M. Blažek, Koten, Švrkala, Poduška, Jirků, Zápotočný, J. Blažek, Lisa, Brychca, M. Paták, Pithart, Hendrych.

Paskov platí za jednoho z nejtěžších a nejnepříjemnějších soupeřů v soutěži. Třetí tým dosavadního průběhu sezóny Paskov nezačal nejlépe a po první třetině prohrával 3:2. Po obrátce dobře hrající Spartak navýšil vedení na 5:2. Poslední třetinu sice vyhráli hosté, ale byla to pouze korekce na konečném výsledku. V průběhu poslední třetiny si bohužel obnovil zranění kotníku Lukáš Brychca, a tak bude nejspíš v prvních bojích v play off chybět.

„Bylo to určitě jedno z nejlepších utkání, které tady mohli diváci zatím shlédnout, rychlý kvalitní florbal a Paskov svým tvrdým pojetím naznačil, jaké to bude v play off,“ shrnul utkání hrající trenér Spartaku Jan Koten. Spartak by chtěl zkusit v posledním dvojkole vybojovat plný počet bodů a dostat se tak na čtvrtou příčku tabulky, která by znamenala první utkání play off proti Spartě doma.

„Čtvrtá příčka by byla určitě velice dobrá, neboť naše síla je doma, hlavně díky divákům,“ naznačuje Koten.

PELHŘIMOV – PASKOV

6:4

Branky Pelhřimova: 6. a 34. Koten, 17. a 56. Zápotočný, 7. J. Lisa, 14. M. Paták. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Diváci: 82. Střely na branku: 31:36. Třetiny: 3:2, 2:0, 1:2. Pelhřimov: Štěpán – M. Blažek, Koten, Švrkala, Poduška, M. Paták, Zápotočný, J. Blažek, Lisa, Brychca, Pithart, Hendrych.