K prvnímu zásahu došlo na jedné z žirovnických ulic. „Kolem páté hodiny večer přijali policisté integrovaného operačního střediska oznámení od zdravotnické záchranné služby, která zasahovala u staršího muže, který zkolaboval na jedné z ulic v Žirovnici. Než muž upadl do bezvědomí, stihl záchranářům sdělit, že má doma v rodinném domě dceru s vážným postižením, která není schopna se o sebe sama postarat,“ uvedla k první části příběhu policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Další drama se odehrávalo v domě na Hradecké ulici, kam operační důstojník okamžitě vyslal policejní hlídku. „Na bouchání na dveře nikdo nereagoval a policisté ani nezaslechli žádné zvuky, které by nasvědčovaly tomu, že by se po bytě někdo pohyboval. Policisté si vyžádali součinnost hasičů, kteří dveře otevřeli,“ popsala pokračování dramatických okamžiků kolem čtvrteční osmnácté hodiny policejní mluvčí.

Všude v bytě, do něhož pak policisté vstoupili, byl cítit zápach štiplavého kouře, přitom v místnostech bylo velmi chladno. Policisté začali okamžitě prohledávat prostory bytu a hasiči začali s okamžitým odvětráváním bytu. „Ženu středního věku policisté nalezli sedět v křesle v jedné z místností, žena vůbec nevnímala okolí. Policisté jí ihned poskytli nezbytnou pomoc, ve spolupráci s hasiči ji vyvedli z bytu ven a přivolali zdravotnickou záchrannou službu,“ přiblížila kritické chvíle čtvrteční dramatické události v Žirovnici Stanislava Miláčková.

Vzhledem k tomu, že se žena nadýchala kouře a navíc byla podchlazená, zdravotníci ji transportovali do nemocnice. „Provedeným šetřením bylo zjištěno, že k zakouření bytu došlo z kotle na tuhá paliva,“ doplnila informace policejní mluvčí.

Podle ní za záchranou ženy, která byla v bezprostředním ohrožení života, stojí zejména profesionalita jednotlivců na místě, jejich rychlé a pohotové jednání a skvělá součinnost jednotlivých složek integrovaného záchranného systému.