„Stalo se to kolem jedné hodiny, osobní vlak se tam střetl s posunujícím dílem, takže nešlo přímo o nákladní soupravu. Podle prvních informací je tam deset až patnáct zraněných, ale jak jsou ta zranění velká zatím nedokážeme říct. V tuhle chvíli tam jedou inspektoři a budou šetřit, jak se posunující díl dostal na trať, zda selhal člověk nebo technika. Na konkrétní závěry je ještě brzo,“ uvedl Petr Šťáhlavský z tiskového odboru Českých drah.

„Právě jsem se odtamtud vrátil, snad to není nic vážného, je tam pár zraněných a pořezaných lidí, čtyři lidi už odvezli do nemocnice,“ řekl místostarosta Ždírce nad Doubravou Jiří Pavlíček.

Podle posledních informací se nehoda stala cca 300 metrů od nádraží ve 13:02. Nákladní vlaková souprava naložená dřevem tam při posunu v nevelké rychlosti narazila do osobního motorového vlaku Regionova, ve kterém v tu chvíli bylo 15 cestujících. Zdravotníci ošetřili 8 cestujících (2 lidé utrpěli těžká zranění, 3 střední zranění a 3 osoby byly zraněny lehce). Na místě zasahoval vrtulník rychlé záchranné služby.

V úseku Ždírec n. D. - Hlinsko v Čechách byla zavedena náhradní autobusová doprava.