Ke srážce dvou osobních aut došlo na křižovatce na obec Eš ve čtvrtek 31. srpna několik minut po poledni. „Na místě právě zasahuje jednotka profesionálních hasičů z Pacova. Při nehodě se zranili tři lidé. Dva zraněné jsme museli z havarovaných vozidel vyprostit. Silnice v místě nehody je uzavřená,“ upozornila před jednou hodinou odpoledne mluvčí hasičů Petra Musilová.

K nehodě letěl také záchranářský vrtulník. „Na místo nehody byl vyslán vrtulník záchranářů z Jihočeského kraje, který transportoval vážně zraněného pacienta do traumacentra v Českých Budějovicích. Naši záchranáři pak dvě zraněné osoby převezli na urgentní příjem Nemocnice Pelhřimov," uvedli vysočinští záchranáři.

Srážku vlaku s osobním autem v půlce srpna nepřežil jeho řidič na železničním přejezdu mezi havlíčkobrodskou částí Mírovka a osadou Baštínov.
Tragické prázdniny na Vysočině: na silnicích v létě zemřelo víc lidí než loni

Dopravní nehodu zavinil osmdesátiletý řidič, který jel osobním autem Peugeot od Eše a v křižovatce nedal přednost škodovce. „Policisté dechovou zkouškou u řidičů požití alkoholu vyloučili. Předběžně vyčíslená škoda se vyšplhala na částku 310 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří," doplnil informaci policista Lukáš Vondra.