Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. „Při prvotním šetření na místě dopravní nehody policisté zjistili, že čtyřiadvacetiletý řidič osobního vozu nezvládl na zasněžené silnici řízení vozidla, dostal smyk, ve kterém vyjel do protisměru a střetl se s protijedoucím dodávkovým vozidlem,“ doplnila mluvčí.

Řidič osobního vozu utrpěl těžká zranění neslučitelná se životem. „V autě cestoval v době nehody sám," dodala Čírtková. Při nehodě se zranili i všichni tři cestující dodávky, včetně malého dítěte. „Na místě zasahovaly tři pozemní posádky zdravotnické záchranné služby. Ošetřené osoby jsme s lehkými zraněními transportovali do nemocnice v Pelhřimově," sdělil mluvčí krajských záchranářů Petr Janáček.

Zároveň policisté apelují na řidiče, zejména na silnicích nižších tříd jezdili opatrně. Mohou totiž namrzat. „Silnice v našem kraji jsou zatím sjízdné, problémy měly kamiony na nájezdu na dálnici D1 u Humpolce a poté na silnici mezi obcemi Rozkoš a Skála,“ sdělila Čírtková.