Podle krajské mluvčí Policie České republiky Dany Čírtkové byla dopravní nehoda s fatálními následky ohlášena po půl jedné odpoledne.
Konkrétně došlo ke střetu osobního a nákladního vozidla. Podle mluvčí krajských hasičů Petry Musilové začalo osobní auto po srážce hořet a zemřeli v něm tři lidé. "Požár byl uhašen ještě před příjezdem hasičů," uvedla mluvčí.
Poté na místě probíhaly záchranné a vyprošťovací práce, policisté na několik hodin silnici uzavřeli a odklonili provoz na objízdné trasy po okolních silnicích. Podle policejní mluvčí jsou okolnosti nehody a míra zavinění předmětem policejního vyšetřování.
K nehodě se vyjádřil i starosta Kámene František Hofman. „Dopravní nehody se u nás stávají spíše na druhé straně Kámene, tedy spíš ve směru na Obrataň než na Zlátenku. Podle mě to souvisí s nešťastným provozem na této silnici," uvedl starosta, který je mimochodem jedním ze signatářů petice za to, aby byly v Česku zpoplatněny i některé úseky silnic první třídy.
Jak se totiž Hofman domnívá, přes Kámen jezdí i řada tranzitních kamionů ve směru Brno – Plzeň jen proto, aby jejich dopravci nemuseli platit mýtné na dálnici přes Prahu. V reakci na petici právě před několika dny starosta obdržel odpověď od ministra dopravy, který je ale ke zpoplatnění silnic nižších tříd spíše skeptický. Kámen samotný už řadu let čeká na obchvat, který je v nedohlednu.

Karolína Hovorková, Tereza Konířová