Oznámení o pádu stroje přijali policisté v sobotu 24. června po druhé hodině odpoledne. Letadlo spadlo u letiště v Havlíčkově Brodě na pole. „Dle prvotních informací došlo ke vznícení letadla,“ uvedla v sobotu policejní mluvčí Michaela Lébrová s tím, že pilot letadla na místě zemřel.

Příčinu nehody začali vyšetřovat policisté. Zjistili, že šedesátiletý muž pilotoval tažné ultralehké letadlo a za ním měl zapřažené bezmotorové letadlo se dvěma pasažéry. „Při vzletu z dosud nejasných důvodů s letadlem zrychlil a následně začal prudce stoupat. Pilot bezmotorového kluzáku tedy odpojil vlečné lano a odpojil se. Poté dvoučlenná posádka bezmotorového letadla bezpečně přistála," popsala nehodu v neděli odpoledne policejní mluvčí Dana Čírtková.

Zdroj: Policie ČR

Tažné letadlo s pilotem poté začalo podle policie prudce klesat a narazilo do země na poli se zasetou kukuřicí. „Letadlo začalo hned po pádu zahořet a pilot v letadle utrpěl zranění neslučitelná se životem," doplnila policejní mluvčí s tím, že přesnou příčinu úmrtí pilota určí nařízená pitva.

Poškozením letadla vznikla škoda ve výši jeden milion korun. „Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování z územního odboru Havlíčkův Brod. Místo nehoda a havarované letadlo dále ohledali pracovníci z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod a na místě byli také zástupci za Leteckou amatérskou asociaci České republiky," dodala Čírtková.

Kriminalisté společně se specialisty z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod dále vyšetřují okolnosti nehody a příčinu pádu letadla.