„Mohu potvrdit, že jsme do nemocnice v Českých Budějovicích transportovali mladého člověka, který měl zranění po pádu z výšky. Při převozu byl při vědomí. S ohledem na věk pacienta nebudeme k případu poskytovat další informace,“ uvedl mluvčí záchranné služby na Vysočině Petr Janáček.

Podle posledních informací student pád z poměrně velké výšky přežil. Mimo jiné měl zřejmě velké štěstí, protože dopadl do míst, kde je křoví a travnatá plocha. Událost Deníku potvrdil ředitel gymnázia Aleš Petrák. „Podle již ověřených informací mohu sdělit, že šlo o pokus o sebevraždu. Nebylo to tedy tak, že to byla nešťastná náhoda, nebo že by k pádu došlo po nějaké strkanici mezi studenty,“ uvedl ředitel Petrák.

Ilustrační foto.
Opilý upadl na půlroční dceru a zabil ji. Muž z Vysočiny dostal podmínku

Student sice nenechal dopis na rozloučenou, ale škola už zřejmě tuší, jaký měl ke svému jednání důvod. „Určitě to nesouviselo s prospěchem, protože to byl premiant třídy. Tušíme, jaké měl problémy, ale nebudeme o nich mluvit veřejně,“ dodal Petrák.

O incidentu začali na sociálních sítích diskutovat studenti školy, kteří se snažili zjistit, co se stalo.

„Bohužel nikdo žádnou informaci nikde neuvedl. Proč?“ ptal se například Karel.

V lese u Žirovnice hořelo v úterý 21. března dopoledne. Foto: poskytl HZS Kraje Vysočina
Hořelo v lese u Žirovnice. S ohněm zápasily tři jednotky hasičů

Podle informací Deníku si student pro svůj čin vybral učebnu ve třetím patře, kde zrovna nikdo nebyl. Co se stalo, jako první zjistili studenti o třídu níž, kteří si všimli, že se kolem jejich okna něco mihlo. Vyučující učitel dětem dovolil, aby se podívaly, co to bylo. Když pohlédly z oken, zjistily, že na zemi leží člověk.

Okolnosti případu řeší i policie. „Příčinu a okolnosti pádu v současné době prověřujeme,“ uvedla bez dalších podrobností policejní mluvčí Michaela Lébrová.