„Po šesté hodině večer se mezi Čejovem a Kejžlicí střetlo osobní auto Honda Civic s motocyklem značky ČZ. Motocykl i vozidlo Honda Civic jely ve stejném směru, a to na Kejžlici," popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Na motocyklu jeli sedmnáctiletý řidič a sedmapadesátiletý spolujezdec, oba utrpěli těžká zranění. „Řidič motocyklu byl převezen do jihlavské nemocnice, spolujezdec byl s velmi vážnými zraněními transportován letecky do nemocnice v Brně," uvedla mluvčí.

V Hondě jel devatenáctiletý řidič a tři spolujezdci ve věku od dvaceti do čtyřiadvaceti let. „Všichni byli zraněni a vozy zdravotnické záchranné služby byli převezeni do nemocnic v Jihlavě a Havlíčkově Brodě," popsala Kroutilová.

Dechová zkouška neprokázala, že by některý z řidičů pil před jízdou alkohol, Honda však neměla více než rok platnou technickou prohlídku.

„Auto i motocykl byly zajištěny. Příčinu, průběh dopravní nehody a veškeré její okolnosti kriminalisté dále prověřují," sdělila Kroutilová s tím, že policie žádá případné svědky nehody nehody, aby se přihlásili na tísňovou linku 158.