Mladý řidič způsobil dopravní nehodu čtyř aut v Pelhřimově ve středu jednatřicátého ledna kolem druhé hodiny odpoledne. „Osmadvacetiletý řidič jel s osobním vozidlem BMW od ulice Růžová směrem k ulici Poděbradova, nezvládl řízení a narazil do zaparkovaného osobního vozidla Hyundai,“ popsala začátek nehody policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Následovala řetězová reakce. „Vozidlo BMW po střetu dále narazilo do dalšího zaparkovaného vozidla Škoda a to narazilo do automobilu Ford, který stál za ním,“ pokračovala mluvčí.

Martin Macík v posádce s Františkem Tomáškem a Davidem Švandou to dokázal. Navázal na legendárního Karla Lopraise a po třiadvaceti letech je dalším českým vítězem Rallye Dakar.
Vítěz Rallye Dakar Martin Macík míří na Vysočinu. Fanoušky potěší v Pelhřimově

Při nehodě se zranil jak řidič BMW, tak další dva lidé, kteří seděli v nabouraných autech. Všechny zraněné převezli záchranáři do jihlavské nemocnice. Dechová zkouška nepotvrdila u řidiče BMW požití alkoholu. Policie ale zjistila, že mladý řidič nemá řidičský průkaz. „Při nehodě vznikla škoda ve výši 460 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří,“ doplnila Lébrová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Klokan přiletí v březnu. Nové obchodní centrum v Humpolci nabízí pracovní místa

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni