Dvaašedesátiletý řidič osobního automobilu Ford Focus zaparkoval své vozidlo před hlavním vchodem hřbitova na ulici Křemešnická a odešel od něj. Vozidlo ale zapomněl dostatečně zabezpečit proti rozjetí, což se mu nakonec vymstilo.

"Osobní vozidlo se samovolně rozjelo a poškodilo betonový schod s betonovým tarasem a sloupek svislé dopravní značky. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění osob," informovala mluvčí policie Dana Čírtková. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 55 tisíc korun. Policisté řidiče porobili dechové zkoušce, kterou prošel s negativním výsledkem.

Dopravní nehodu policisté vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení. V souvislosti s nehodou policie apeluje na všechny řidiče, aby při parkování vozidla věnovali patřičnou pozornost zajištění vozidla proti samovolnému rozjezdu.

"Samovolné rozjetí vozidla může způsobit dopravní nehodu a v případě, že by takové vozidlo srazilo chodce či cyklistu, mohou být následky fatální. Proto je zapotřebí - zejména u starších vozidel - nepodceňovat technický stav vozidla a mít na paměti, že je nutné, aby byla funkční ruční brzda," dodala mluvčí policie.