(Akt. úterý – 11.30h) – Nehoda nákladního vozidla, která od desáté hodiny blokovala v obci Zajíčkov, silnici z Pelhřimova do Horní Cerekve (II/112) je již odstraněna.

Dobrá zpráva - Podle důvěrného zdroje je silnice vedoucí od Ždírce nad Doubravou, Havlíčkova Brodu přes Humpolec do Pelhřimova mokrá a průjezdná téměř bez potíží. Místy však fouká silný nárazový vítr. Je třeba dbát zvýšené pozornosti v otevřených úsecích.

(Akt. úterý – 10.50h) – Nehoda nákladního vozidla blokuje v obci Zajíčkov, silnici z Pelhřimova do Horní Cerekve (II/112). Silnice jsou v oblasti Hornocerekvicka, Počátecka a Kamenice nad Lipou průjezdné s vysokou opatrností.

Pracovníci Správy a údržby silnic kraje Vysočina celé dopoledne rozšiřují pomocí těžké techniky vybrané silnice v oblastech.

Nejhorší stav panuje na silnici II/602 z Jihlavy do Pelhřimova, dále pak z Pelhřimova na Telč (II/112) a na Počátky .

Silnice z Jihlavy do Pelhřimova (II/602) v úseku Opatov – Vyskytná je téměř neprůjezdná a to z důvodu tvorby sněhových jazyků a stojících kamionů, které brání plynulému provozu. Podobný stav je i na trase vedoucí z Rynárce přes Veselou do Počátek, kde jsou vrstvy uježděného sněhu.

Silnice z Pelhřimova směrem na Telč (II/112) – v úseku Rynárec – Zajíčkov je z důvodu tvorby sněhových jazyků hůře sjízdná.

(Akt. úterý - 9.30h) - Mezi obcemi Bělá a Polesí okres Pelhřimov je zapadlý kamion, který brání v provozu. Na silnici od Rynárce směrem na Počátky jízdu komplikuje ujetý sníh na vozovce a hustá mlha. Na některých místech okresu drobně prší.

Akt. úterý - 00.20h) Silný vítr a tvorba sněhových jazyků omezuje jízdu na řadě míst okresu. Nejhorší stav panuje na silnici II/606 z Jihlavy do Pelhřimova, dále pak z Pelhřimova na Telč a na Počátky.

Další omezení v dopravě, bylo před dvaadvacátou hodinou v obci Obrataň (silnice I/19 z Tábora do Pelhřimova), kde podle dispečinku ředitelství silnic a dálnic havaroval kamion s návěsem. Ten dostal smyk na kluzké vozovce a zastavil provoz na hlavní tepně z Vysočiny do jižních Čech. V místě se tvořily dlouhé kolony.

Jiný kamion ještě zablokoval po jednadvacáté hodině silnici druhé třídy, vedoucí z Obrataně směrem na Cetoraz.

Na Pelhřimovsku stále panuje silný proměnlivý vítr o rychlosti 45km/h, v nárazech až 80km/h. Teploty se pohybují okolo nuly.

Dálnice D1 – 85. – 108. kilometr v obou směrech – hrozí nebezpeční námrazy. Dálnice je jinak holá a sjízdná.

Doporučení Správy a údržby silnic kraje Vysočina: Pokud nemusíte, nepouštějte se s autem na silnice.