Hoch nastoupil v pondělí večer v Praze do autobusu, aniž by si ho řidič všiml. Až cestujícím začal být desetiletý chlapec bez doprovodu podezřelý. "V pondělí 11. května přijali pražští policisté ve večerních hodinách oznámení o pohřešování desetiletého hocha. Ihned začali po chlapci s maximálním úsilím pátrat. Jedná se o chlapce, který má psychické onemocnění a zálibu v cestování, proto bylo pátrání velmi obtížné," vysvětlila jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Před půl devátou večer přijali jihlavští policisté oznámení od osádky autobusu směřujícího z Prahy do Brna, že v něm jede chlapec nezjištěné totožnosti. Do autobusu se dostal, aniž by si ho řidič všiml a jeho přítomnost byla odhalena až následně v průběhu jízdy. "Po příjezdu na jihlavské autobusové nádraží hocha policejní hlídka převzala do péče. Chlapec byl v pořádku a policisté ho převezli na obvodní oddělení, dodala Kroutilová.

Po zjištění, že se jedná o pohřešovaného hocha z Prahy, byli informováni o jeho nalezení rodiče, kteří si chlapce následně převzali.