Cyklistka se při střetu a následném pádu na silnici zranila a poté byla převezena záchrannou službou do nemocnice. Před převozem cyklistky do nemocnice poskytovali na místě předlékařskou pomoc hasiči.

K nehodě došlo ve čtvrtek krátce po čtrnácté hodině na křižovatce pelhřimovských ulic Strachovské a U Stínadel, klíčové osobní vozidlo Peugeot 206 jelo po Strachovské ulici ve směru od křižovatky s Válkovou ulicí. „V prostoru křižovatky ulic Strachovská a U Stínadel toto vozidlo předjelo cyklistku a odbočilo vpravo na ulici U Stínadel. Následně došlo ke střetu vozidla s cyklistkou, která jeho následkem upadla na zem,“ uvedla k nehodě policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Policisté připustili, že je možné, že střet s cyklistkou řidič osobního auta nezaznamenal. „Policisté žádají řidiče vozidla Peugeot 206 modré barvy, aby se přihlásil na tísňovou linku 158,“ vzkázala prostřednictvím médii hledanému řidiči policejní mluvčí.

Při objasňování dopravní nehody by policistům mohli pomoci také svědci, kteří se nacházeli na místě zmíněné čtvrteční dopravní nehody. Mohli by pak podat informace, které by vedly k ustanovení řidiče osobního automobilu Peugeot, nebo k tomu, jak k nehodě došlo. „Zejména bychom potřebovali svědectví řidičů dvou vozidel, která se v době střetu vozidla Peugeot 206 a cyklistky, pohybovala v tomto místě,“ apelovala na možné svědky policejní mluvčí.

Podle zjištěných informací se jedná o řidiče vozidla Škoda Roomster červené barvy, auto jelo ve směru ze Strachovské ulice do ulice U Stínadel, a to bezprostředně za modrým vozidlem Peugeot. „Dále se jedná o řidiče vozidla Peugeot 307 combi stříbrné barvy, pohybující se v danou chvíli ve směru jízdy ulice Strachovská směrem na ulici Tř. Legií,“ doplnila výzvu Stanislava Miláčková.