Policie po pohřešovaném muži pátrá už déle než měsíc, pátrání bylo vyhlášeno 5. července. „Pátrání po muži je do současné doby neúspěšné a policisté by uvítali informace od občanů, kteří muže v době od začátku července mohli vidět,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Bohumil Topič.Osmapadesátiletý Bohumil Topič byl naposledy viděn v úterý 2. července v místě bydliště svého příbuzného na ulici Pražská v Pelhřimově. „Z místa odešel a do současné doby o sobě nepodal žádnou zprávu. Je vysoký přibližně 180 centimetrů, má hubenou postavu, prošedivělé rovné krátké vlasy a hnědé oči,“ zopakovala popis pohřešovaného muže policejní mluvčí.

Policisté po muži vyhlásili celostátní pátrání. Veškeré dostupné informace i s jeho popisem byly předány policejním hlídkám, které prověřily místa, kde by se muž mohl pohybovat. Do současné doby se však pohřešovaného muže vypátrat nepodařilo. Policisté po něm i nadále pátrají. „Žádáme občany, kteří mají informace o tom, kde by se muž v současné době mohl nacházet nebo pohybovat, aby se policistům přihlásili na lince tísňového volání 158,“ dodala Stanislava Miláčková.