Mladý řidič nákladního vozidla Iveco jel po místní komunikaci ulicí Central Trade Park směrem k silnici I/34, která je značená jako hlavní silnice. Vyjel z vedlejší na hlavní a při tom, podle prvotní informace z vyšetřování policie, nedal motorkáři přednost a srazil jej. Řidič motocyklu nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a okolnostem v silničním provozu a v prostoru křižovatky se střetl s nákladním vozidlem.

„Nešlo tak ani o nedání přednosti, jako spíše o to, že ten motorkář jel pekelně rychle. Nikdo, kdo chce přejet hlavní silnici, nemůže předpokládat, že po ní někdo jede možná dvě stě, ne-li víc. A to i přesto, že je v obci. Viděl jsem to a byl to opravdu ošklivý pohled. Úplně zbytečná bouračka. Pokud by jel podle předpisů, byl by v té křižovatce hodně dlouho po tom, co ji ten náklaďák projel,“ prohlásil Libor Volánek v příspěvku na www.pelhrimovskydenik.cz.

Podle Hany Kotkové z pelhřimovské policie byl mladý řidič na motocyklu těžce zraněn a po převozu do nemocnice v Brně zemřel. Dále byl lehce zraněn řidič vozidla Iveco. Alkohol u řidiče nákladního vozidla byl na místě vyloučen. Hmotná škoda byla vyčíslena na 172 tisíc korun.

„Letos je to již druhé smrtelné zranění motorkáře u nás,“ řekla Kotková a dodala, že se tímto případem i nadále bude policie zabývat a nyní se bude čekat na vyjádření experta. Ten potvrdí, zda-li jel mladý muž na motorce skutečně rychleji než je předepsaná rychost v místě.