Rychlá jízda a převrácení soupravy

Ve 14,20 hodin jel řidič nákladní soupravy Iveco s přívěsem s nákladem klád po silnici III. třídy ve směru od Obrataně na Cetoraz. Při jízdě v klesání na přímém úseku nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, nákladu a okolnostem v silničním provozu a před míjením se s protijedoucím nákladním vozidlem Iveco vjel na pravou krajnici, která se utrhla a došlo k převrácení nákladní soupravy na pravý bok mimo vozovku a následnému vysypání klád do lesního porostu. Při nehodě došlo k lehkému zranění řidiče. Hmotná škoda činí 410 tisíc korun.

Piliny přes silnici

Druhá nehoda na Pelhřimovsku se stala o půl hodiny později. Řidič nákladní soupravy MAN s přívěsem jel od obce Čáslavsko směrem na Lukavec. Před jízdou si dostatečně nezajistil nákladový přepravní kontejner proti posunu v úchytech rámu nákladního automobilu MAN a při průjezdu pravotočivé zatáčky došlo k posunu kontejneru a následnému převrácení nákladního vozidla MAN na levý bok a vysypání nákladu pilin mimo vozovku. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče. Způsobená škoda činí 200 tisíc korun.

Náraz do stromu si vyžádal tři zraněné

V 16:42 hod narazil osobní automobil do stromu u obce Hurtova Lhota na Havlíčkobrodsku. Nehoda si vyžádala tři zranění. Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod provedla zajištění havarovaného vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin. Příčinu dopravní nehody vyšetřuje Policie ČR.

Čelní střet dvou vozidel

Čelní střet dvou osobních vozidel v 18:51 hod na komunikaci u obce Horní Prosíčka na Havlíčkobrodsku si vyžádal tři zraněné osoby. Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Ledeč nad Sázavou provedla vyproštění jedné ze zraněných osob za pomoci hydraulického zařízení. Hasiči poskytli všem zraněným předlékařskou první pomoc a následně je předali do péče ZZS. Jedna osoba byla vrtulníkem LZS transportována do nemocnice. Hasiči zajistili havarovaná vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin, provedli úklid vozovky po dopravní nehodě a napomohli s naložením havarovaných vozidel na odtah. Příčinu dopravní nehody vyšetřuje Policie ČR.