Držák na kola způsobil nehodu

Janovice/ V úterý v dopoledních hodinách jel řidič nákladního automobilu od obce Janovice na Veselou. Před obcí Veselá řidiči u nákladního vozidla upadla zadní levá dvojmontáž kola, která následně poškodila protijedoucí Iveco. Způsobená škoda bylapolicií vyčíslena na 35 tisíc korun.

Nedodržení bezpečné vzdálenosti

Obrataň/ Ve středu se stala nehoda v Obratani na Pelhřimovsku. Řidič nákladního vozidla Praga jel do centra Obrataně. Na křižovatce nedodržel bezpečnostní vzdálenost za před ním jedoucím vozidlem Škoda Felicia a narazil do něj. Žádná z osob nebyla zraněna, jen způsobená škoda činí 30 100 korun.

Tři stromy stály v cestě rychlému řidiči

Putimov/ Dvacet minut po středeční sedmnácté hodině jel řidič vozidla Mazda 323 od Sázavy na Putimov. Při údajném míjení se s nezjištěným nákladním vozidlem v pravotočivé zatáčce najel na nezpevněnou krajnici a následně s vozidlem dostal smyk na mokré vozovce. Smyk nezvládl a vyjel mimo vozovku, kde postupně narazil do třech stromů. Při nehodě se byl lehce zraněn řidič. Alkohol u řidiče byl vyloučen dechovou zkouškou přístrojem Dräger. Hmotná škoda činí 100 000 korun.

Zkratka přes silnici se stala srně osudná (bez fotografie)

Pelhřimov/ Ve středu okolo jednadvacáté hodiny vběhla řidiči nákladního vozidla Volvo do jízdní dráhy srna. Nárazem byla srna usmrcena. Nehoda se stala na silnici I/34 ve směru od Pelhřimova na Humpolec. Hmotná škoda byla vyčíslena na 50 000 korun. Tato nehoda je již šestadvacátou podobného rázu.

Od počátku roku do konce dubna policie zaevidovala celkem 26 dopravních nehod se střetem se zvěří. Jednalo se zejména o srnčí zvěř, divočáky, jeden případ srážky s jezevcem a několik nehod, kdy se vozidlo střetlo se psem. Hmotná škoda při těchto nehodách byla vyčíslena na 528 000 korun.