Nedání přednosti v Kamenici nad Lipou

V pondělí v 10,00 hodin jela řidička vozidla Hyundai po hlavní silnici v Kamenici nad Lipou ulicí Jungmannova směrem ke křižovatce ulic Masarykova, Štítného. Při průjezdu křižovatkou a při odbočování vlevo z hlavní silnice na vedlejší, nedala přednost protijedoucímu osobnímu vozidlu Seat Toledo. Došlo ke srážce, při které nebyl nikdo zraněn. Výsledek provedené dechové zkoušky na alkohol byl negativní. Hmotná škoda činí 45 tisíc korun.

Náklaďák se střetl s německým ovčákem

V pondělí krátce po 17.00 hodině jel řidič nákladní soupravy MAN od Lejčkova na Obrataň. Náhle mu na přímém úseku z pravé strany vběhl do jízdní dráhy pes a došlo ke střetu. Šetřením bylo zjištěno, že se jedná o německého ovčáka, který se jeho majiteli při venčení vysmekl z vodítka, vběhl na vozovku, kde došlo ke střetu s nákladní soupravou a k usmrcení zvířete. Hmotná škoda byla vyčíslena na 16 tisíc korun.

Nehoda s těžkým zraněním

V pondělí ve 21,20 hodin se stala dopravní nehoda se zraněním na úseku Humpolec - Pelhřimov. Řidič (23) vozidla Škoda Octavia jel ve směru od Humpolce na Pelhřimov. V daném km předjížděl nákladní automobil Renault Midlum v místech, kde se na vozovce nachází podélná čára souvislá. V době předjíždění došlo k čelnímu střetu s protijedoucím osobním automobilem Škoda Forman. Při nehodě došlo k těžkému zranění samotného řidiče Škody Octavia. Těžké zranění utrpěl 34 letý řidič Škody Forman a jeho tříletý syn. Vzhledem ke zranění řidičů nebylo možno provést dechovou zkoušku na alkohol. Odběr krve byl poté zajištěn u obou řidičů. Způsobená škoda byla vyčíslena na 265 tisíc korun.