Dálnice byla po půl jedné uvolněna a provoz obnoven. Kvůli uzavírce D1 byl veden provoz před Humpolec směr Větrný Jeníkov a Pelhřimov směr Jihlava. Z Humpolce směrem na Pelhřimov je nyní, (sobota - 13.11h) cca 10ti kilometrová kolona vozidel. Policie celou dopravu, jak v Pelhřimově tak v Humpolci řídí kyvadlově.

Policisté příčinu nehody ještě na místě vyšetřují. Mladý řidič ale připustil, že se plně nevěnoval řízení. "Zapaloval jsem si cigaretu a až jsem uviděl patník, bylo pozdě," sdělil reportérovi Deníku.

Dálnice byla od okamžiku nehody neprůjezdná ve směru na Brno – kamion zablokoval všechny jízdní pruhy. V místě se tvořily několika kilometrové kolony. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Z kamionu unikla při nehodě nafta, na místo byl povolán zástupce Odboru životního prostředí.

Havarované vozidlo z části omezovalo i levý jízdní pruh ve směru na Prahu.


Dnešní nehoda na dálnici u sousedů:

3.57: 155,5. km, směr Brno - Havarovalo osobní auto a dostalo se mimo těleso dálnice. Jedna osoba byla při nehodě zraněna.

Dnešní nehody

102. km, směr Brno - havarované auto v pravém jízdním pruhu ve směru na Brno. Po dobu zásahu vrtulníku bude neprůjezdný celý směr. Došlo ke dvěma lehkým zraněním. Po sedmé hodině se tvořila kolona asi o délce dva kilometry. Nyní - kolem osmé hodiny ranní - už je dopravní tepna mezi Prahou a Brnem částečně průjezdná.

103. km, směr Brno - převrácený kamion s minerálkami. Deník informuje na jiném místě internetových stránek.