Poslední případ je z dubna, kdy na silnici druhé třídy u Nové Bukové, směrem na Zajíčkov nezvládl mladý řidič své vozidlo a při nárazu do stromu zemřel.

Mezi nebezpečné úseky okresu patří silnice spojující dvě největší města okresu.

„Nejhorší je, že mnozí dost často jezdí tak, jako kdyby zde byly tři pruhy místo dvou. Myslím si, že předepsanou rychlost dodržuje málokdo a vyjeté koleje od kamionů také nejsou zrovna nejbezpečnější,“ podotkl motorista z Humpolce, pro kterého je jízda v tomto úseku každodenní záležitostí.

„Hodně nehod zaznamenáváme na sjezdu z dálnice D1 u Humpolce. Řidiči zde často nedají přednost v jízdě,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kotková.

Ani silnice mezi Leskovicemi a Čížkovem nepatří zrovna mezi nejbezpečnější. Mnoho řidičů na úseku s častými zatáčkami přecení své schopnosti.

„Vzhledem k tomu, že vedle silnice je les, často zde řidičům vběhne pod kola lesní zvěř,“ dodala Kotková s tím, že i následky těchto nehod mohou být tragické.

Statistika nehod je alarmující. Podle Operačního oddělení Policejního prezídia se od začátku letošního roku na silnicích Pelhřimovska stalo ke dni 29. dubna, dvěstěsedmdesátsedm dopravních nehod.

Díky nim zemřeli čtyři osoby, osmnáct těžce a čtyřiašedesát osob lehce zraněno. Do této statistiky není započítán úsek dálnice D1, kde jsou karamboly takřka každý třetí den. Příčinou nehod bývá zpravidla riskování, nepřiměřená rychlost jízdy a alkohol.

Nebezpečná místa okresu
1) silnice I/34 Humpolec-Pelhřimov – přehledná silnice, která však svádí k rychlé jízdě, časté předjíždění, silný provoz
rok 2005-2 osoby usmrceny
rok 2006-2 osoby usmrceny
rok 2007-2 osoby usmrceny

2) silnice I/34 Pelhřimov - Humpolec, sjezd z dálnice D1 směr Praha, časté nedání přednosti v jízdě

3) silnice I/34 Humpolec – Pelhřimov , vjezd do CTP parku Humpolec, časté nedání přednosti v jízdě

4) silnice I/19 Leskovice – Čížkov, silný provoz, úsek s častými zatáčkami. Jsou zde časté dopravní nehody se zvěří. Řidiči nepřizpůsobují rychlost jízdy úseku s častými zatáčkami.

5) silnice II/112 Horní Cerekev – Rynárec, je zde řada zatáček a nepřehledných úseků, které kříží železniční trať.