Neviditelný motocyklista

Ve čtvrtek v odpoledních hodinách jel řidič Škody Fabia (39) po silnici III. třídy ve směru od Pošné směrem na Pacov. Při odbočení vlevo do objektu Agroalfa přehlédl v protisměru jedoucí motocykl JINLUN 125, kterému nedal přednost v jízdě a došlo ke střetu. Při nehodě došlo k lehkému zranění 34 letého motocyklisty. Alkohol byl vyloučen u řidičů dechovou zkouškou přístrojem Dräger. Hmotná škoda činí 66 tisíc korun.

Tato nehoda je již čtvrtá letošní s účastí motocyklisty, která se stala na Pelhřimovsku. Bohužel při poslední nehodě z 5. dubna vyhasl jeden mladý lidský život, druhý motocyklista utrpěl těžké zranění. Více informací o nehodě s tragickým koncem naleznete v článku: pelhrimovsky.denik.cz/motorkar. Další nehoda se stala v únoru v Lukavci, při které řidič vozidla nedal přednost 43 letému motocyklistovi, který utrpěl těžké zranění. První, lednová nehoda se obešla bez zranění, tehdy 25 letý řidič Hondy předjížděl odbočující Škodu Felicia.

Náraz do stromu

Ze čtvrtka na pátek v noci ve dvě hodiny se stala dopravní nehoda na Pacovsku. Dvacetiletý řidič vozidla Škoda Favorit jel po silnici II. třídy ve směru od Lukavce na Salačovu Lhotu. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou v klesání nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla svým schopnostem a dopravně technickému stavu vozovky, nezvládl řízení a vyjel vlevo mimo vozovku, kde narazil do stromu v lesním prostoru.

Při dopravní nehodě byl lehce zraněn řidič vozidla, těžké zranění utrpěl jeho 21 letý spolujezdec. U řidiče byla provedena dechová zkouška na alkohol a to s pozitivním výsledkem s hodnotou 1,42 promile alkoholu. Řidič se podrobil odběru krve ke zkoušce na alkohol. Dalším šetřením bylo zjištěno, že řidič nevlastní řidičské oprávnění pro řízení motorových vozidel.

Hmotná škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun.