Z jednadvaceti nehod byli dvě nehody způsobeny pod vlivem alkoholu. Při nehodách byla jedna osoba těžce zraněna. Hmotná škoda byla vyčíslena na 741 tisíc korun. O víkendu policisté vyjížděli ke čtyřem nehodám, které se obešly bez zranění. Hmotná škoda činí 190 tisíc korun. O víkendu byly dvě nehody způsobeny pod vlivem alkoholu.

V pátek 20. června po 20,00 hodině se stala dopravní nehoda s těžkým zraněním. Řidička vozidla Škoda Forman jela v Křeči na Černovicku směrem k hasičské zbrojnici. Při jízdě po místní komunikaci nejela při pravém okraji vozovky. Při nájezdu do křižovatky místních komunikací ve tvaru písmene T uviděla z její pravé strany přijíždět motocyklistu na malém motocyklu JAWA 20 bez RZ. Po jeho spatření stočila řízení vozidla do levé části vozovky a na levém okraji se střeta s přijíždějícím motocyklistou. Řidič motocyklu se snažil vyhnout střetu jízdou přímým směrem k pravému okraji místní komunikace.

Při dopravní nehodě byl těžce zraněn řidič (18) motocyklu, který utrpěl těžké zranění. Šetřením SDN Pelhřimov bylo zjištěno, že malý motocykl je trvale vyřazen z evidence motorových vozidel a mladík nevlastní řidičský průkaz ani řidičské oprávnění pro řízení motorových vozidel. Hmotná škoda činí 11 tisíc korun.

V sobotu v ranních hodinách vyjížděli policisté skupiny dopravních nehod do Humpolce. Řidič vozidla Škoda Fabia combi jel ve směru od Pelhřimova do centra Humpolce. Před vjezdem na křižovatku, která je tvořena kruhovým objezdem , nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla svým schopnostem a dopravně technickému stavu komunikace, nezvládl řízení a havaroval ve střední části kruhového objezdu. Ke zranění osob nedošlo.

U řidiče byla provedena dechová zkouška na alkohol, kdy výsledek byl pozitivní, 0,25 g/kg alkoholu v dechu. Hmotná škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun.

V neděli krátce po 23,00 hodině byl policejní hlídkou zastavován řidič vozidla Škody Favorit. Muž jel z BČS Benzina v ulici Nádražní v Pelhřimově a směřoval do ulice Rynárecká směr Bálkův mlýn. Při zastavování vozidla se řidič snažil změnit směr jízdy, couval a narazil do dopravní značky, kterou urazil. Provedenou dechovou zkouškou bylo zjištěno, že řidič měl v dechu 2,24 promile alkoholu v dechu.