Na kluzké vozovce zde havaroval tahač s návěsem se slovenskou registrační značkou. „Řidič sjel mimo komunikaci a tahač s plně naloženým návěsem se převrátil na bok,“ uvedla k nehodě policejní mluvčí Dana Čírtková.

Kamion přepravoval náhradní díly k automobilům, souprava vážila 30 tun. Silnice musela být uzavřena z důvodu vyprošťování tahače s návěsem. Vyprošťovací práce byly ale v noci přerušeny a pokračovaly ve středu dopoledne. „Kolem půl jedenácté se podařilo provoz v místě plně obnovit. Při nehodě se nikdo nezranil,“ doplnila informace policejní mluvčí.

Policisté integrovaného operačního střediska přijali od rána do dvanácti hodin oznámení o pětadvaceti dopravních nehodách, které se staly na silnicích kraje. „Havarovali řidiči osobních i nákladních vozidel. Pouze dvě osoby se při nehodě lehce zranily,“ poukázala na další údaj o dopravních nehodách v noci na středu a ve středu dopoledne Dana Čírtková. „Dalších zhruba dvacet oznámení se týkalo sjízdnosti komunikací, kdy řidiči, především kamionů, nemohli vyjet po kluzké a zasněžené vozovce,“ dodala.

Kolem desáté hodiny zasahoval na dálnici D1 na 127. kilometru ve směru jízdy na Prahu do pravého jízdního pruhu spadlý strom. Tato událost se obešla bez zranění a bez poškození projíždějících vozidel.