„Od půl desáté do jedenácté hodiny se v pondělí dopoledne stalo na Pelhřimovsku pět dopravních nehod. A to mezi Novou Cerekví a Chmelnou, dále pak u Komorovic, Vyskytné, v Pelhřimově ve směru od Božejova a ta poslední pak komplikovala plynulý provoz v Rynárci,“ informovala Hana Kotková, mluvčí pelhřimovské policie.

Řidiči často na silnicích přeceňovali své schopnosti a nevěnovali pozornost povětrnostním podmínkám. „Velkou roli hrála také neukázněnost řidičů, “ podotkla Denisa Vrbová, mluvčí vysočinských hasičů.

Rychlá jízda

Její slova potvrdil i malý test Deníku, během kterého se redaktoři vydali z Pelhřimova po dálnici do Velkého Beranova a po silnici nižších tříd zpět.

Dálnice byla mokrá a místy i namrzlá. Silnice nižších tříd pokryla vrstva uježděného sněhu. Tento fakt však řidiči neakceptovali a jízdou rychlejší než je povolená vyhláškou míjeli redakční auto.

„Od pondělního rána se tvořily namrzající mlhy. To byl hlavní důvod tří nehod na dálnici. Jedna na 106. kilometru a druhá o dva kilometry dál. Třetí se pak stala v úseku 94,5 kilometru dálnice ve směru na Brno,“ řekla Deníku Vrbová.

Ranní hromadnou nehodu pak popsal ředitel pelhřimovských hasičů Jiří Hörner.

„Humpolecká jednotka vyjížděla před sedmou hodinou na dálnici D1. Pět kilometrů za humpoleckým nájezdem do sebe postupně narazila čtyři osobní a jedno nákladní auto. Hasiči pomohli záchranné službě naložit zraněného pacienta a odstranili následky karambolu,“ shrnul Jiří Hörner.