V porovnání s listopadem 2011 stoupl počet nehod o 30 procent. Letos v listopadu zemřelo na silnicích sedm osob, což je o pět více než loni. Škoda vzniklá při nehodách je proti loňsku výrazně menší. Informoval o tom Martin Dušek z krajského policejního ředitelství v Jihlavě.

Při letošních listopadových nehodách utrpělo pět lidí těžká zranění, loni bylo těžce zraněných dvanáct. Škoda při dopravních haváriích letos dosáhla téměř 14,5 milionu korun, loni v listopadu to bylo o téměř 5,5 milionu korun více. O 36 procent proti loňsku klesl počet nehod, při kterých byl řidič pod vlivem alkoholu.

Tragické nehody

Nejtragičtější listopadová nehoda se stala 17. listopadu večer u Polné na Jihlavsku. Jednadvacetiletý řidič vyjel při projetí zatáčky do protisměru, dostal se mimo komunikaci a narazil do stromu. Řidič i jeho devatenáctiletý spolujezdec na místě zemřeli. Ani jeden nebyl připoután bezpečnostním pásem.

O deset dní později srazilo osobní auto na silnici mezi Kundelovem a Budišovem dvaaosmdesátiletou cyklistku. Řidič ji zřejmě přehlédl. Při střetu žena utrpěla vážná zranění, kterým na místě podlehla. Podle policistů nelze vyloučit to, že podíl na nehodě mohla mít zhoršená viditelnost způsobená ranní mlhou a skutečnost, že cyklistka jela na nedostatečně osvětleném kole.