První u nehody byla jednotka sboru dobrovolných hasičů z Onšova. „Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že ve vozidle je zaklíněná osoba bez známek života," informovala mluvčí hasičů Petra Musilová.

To na místě potvrdili i zdravotníci z Pacova a Pelhřimova. „I přes okamžitý zásah našich zdravotníků jsou následky tragické. Řidička osobního vozidla utrpěla po nárazu do stromu zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehla," sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Petr Janáček.

Dálniční policie se zaměřila na řidiče kamionů, kteří povinnou přestávku čerpají přes noc přímo na dálnici D1 nebo na jejích přivaděčích.
Hazard na vysočinské D1: policie budila řidiče, kamiony zaparkovali na dálnici

Při cestě pelhřimovských hasičů na místo havarovala za Červenou Řečicí v katastru obce Křelovice jejich cisterna a skončila na boku. Celá čtyřčlenná posádka musela do péče zdravotníků. „Tři hasiči utrpěli zranění lehčího charakteru a byli převezeni do nemocnice v Pelhřimově. Čtvrtého, se středně těžkým zraněním, jsme transportovali na urgentní příjem do Jihlavy," doplnil Janáček.

Silnice je již průjezdná.