Na trase mezi obcí Zlátenka a Kámen se čelně střetly dva osobní automobily. „Místo bylo po nehodě zcela neprůjezdné, proto byly na místo vyslány nejbližší policejní hlídky,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Na místo tak vyjeli policisté z dopravního inspektorátu Pelhřimov, kteří prvotním šetřením zjistili, že čtyřiadvacetiletý řidič osobního automobilu Škoda Octavia projížděl po silnici I/19 ve směru od obce Zlátenka směrem na obec Kámen.

Při průjezdu levotočivou zatáčkou tento řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a dostal smyk, který se mu nepodařilo zvládnout. Přejel s vozidlem do protisměru, kde se čelné střetl s protijedoucím osobním automobilem BMW 530. „Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidičky z vozidla BMW, ke zranění jejího spolujedoucího na předním sedadle a spolujedoucího na zadním sedadle. Dále došlo ke zranění řidiče osobního vozidla Škoda Octavia, ke zranění jeho spolujedoucí na předním sedadle a cestujícího na zadním sedadle,“ informovala Dana Čírtková.

Řidič osobního vozidla Škoda byl převezen letecky do nemocnice v Českých Budějovicích a ostatní zranění byli převezeni vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Pelhřimově. Policisté provedli na místě nehody dechové zkoušky u řidičů obou vozidel s negativními výsledky.

Při nehodě vznikla hmotná škoda na vozidlech ve výši zhruba 450 tisíc korun. Obě vozidla zůstala po nehodě nepojízdná. Policisté z dopravního inspektorátu Pelhřimov dopravní nehodu zadokumentovali a její okolnosti dále šetří.