Rodina i policisté proto prosí veřejnost o pomoc při jeho pátrání. „Člověka, který nám podá informaci, jež povede přímo k nalezení Petra Tunky, odměníme padesáti tisíci korun,“ dala na vědomí dcera pohřešovaného Marie Pauková. Ta však upozornila, že informace musí být pravdivá a vést k jeho opravdovému nalezení.

Na místě svého trvalého ani přechodného bydliště v Kamenici se Petr Tunka nezdržuje. Z místa bydliště odešel bez udání důvodů loni 20.prosince a dosud o sobě rodině nepodal žádnou zprávu.

„Tatínek měl bolesti pohybového aparátu. Nikam daleko by se proto sám nevydal. Nevlastnil ani řidičský průkaz, chodil pouze pěšky nebo jezdil na kole. To má však stále doma,“ upozornila dcera pohřešovaného Marie Pauková.

Podle dcery nikdo z rodiny nevěří tomu, že by si otec a dědeček pětiletého vnuka sáhl sám na život. „Přikláníme se k variantě, že mu někdo něco udělal. Mohl jet třeba opilý řidič, srazit ho a pak naložit do vozidla a někam odvézt. Možností je bohužel mnoho,“ podotkla dcera a dodala, že po otci od jeho zmizení pátrali policisté, vrtulník s termovizí i dobrovolníci.

Poslední velká pátrací akce se uskutečnila 4. ledna. „Zúčastnilo se jí sedmnáct policistů a tři psovodi se služebními psy a osm hasičů z Kamenice nad Lipou. Při pátrání se policisté zaměřili na lesní úseky, pole a louky v místech Bradlo, Rochačky, Rodinov, Vodná a okolí vodních toků říčky Kameničky. Bohužel, pohřešovaného Petra Tunku se nepodařilo nalézt,“ zavzpomínala pelhřimovská policejní mluvčí Hana Kotková.