„Nejvíce nehod se odehrálo na Pelhřimovsku, ale ani ostatní místa Vysočiny se nehodám nevyhnula,“ shrnuje situaci v nejdramatičtější době pondělního dopoledne mluvčí hasičů Petra Musilová.

Řidiči osobních i nákladních vozidel bourali na silnicích všech tříd a na celém území kraje. Silnice nižších tříd byly pokryté vrstvou mokrého sněhu, který se postupně ujížděl, a povrch silnice se stával kluzkým.

Na silnicích I. a II. tříd, které silničáři udržují chemicky, se zejména v dopoledních hodinách tvořila břečka, která řidičům přidělávala problémy.
Žádná silnice v kraji nemusela být dopoledne uzavřena. Pokud se někde vyprošťovala havarovaná vozidla, vyžádalo si to uzavírku v trvání do dvaceti minut.

Odpoledne museli policisté přistoupit k úplné uzavírce silnice I/38 mezi obcemi Stonařov a Vílanec. Za obcí Prostředkovice ve směru na Jihlavu havaroval dopoledne kolem půl jedenácté tahač s návěsem naloženým železnými profily. Návěs se převrátil mimo komunikaci na bok a tahač se otočil téměř na střechu. Z havarovaného vozidla unikly provozní kapaliny a na místě museli zasahovat profesionální hasiči.

Namátkou následuje výčet několika nehod: včera v 7 hodin havaroval osobní automobil na silnici u Pelhřimova. Došlo ke zranění dvou lidí. V 7.24 hodin havaroval autobus na komunikaci mezi Mohelnem a obcí Kuroslepy na Třebíčsku. Řidič i tři cestující vyvázli bez zranění. V 11.24 hodin havaroval osobní vůz u Hněvkovic na Havlíčkobrodsku. Z místa zdravotníci převezli k ošetření zraněného řidiče. Ve 12.51 hodin se střetla dvě osobní auta na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Jeden člověk při nehodě utrpěl zranění.