Při nehodě přišel jeden řidič o život a tři řidiči utrpěli zranění. Událost byla na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina ohlášena v 01:26 hod. K nehodě vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Humpolec.

Hasiči zjistili, že se střetly kamionu s návěsem, dva bývalé cestářské vozy a dodávka.Všichni účastníci nehody byli cizí státní příslušníci – Slováci a Rumuni. Z havarovaných vozidel hasiči vyprostili dva zraněné řidiče za pomoci hydraulického nářadí. Zranění utrpěl i řidič třetího vozidla. Všichni byli zdravotníky převezeni sanitními vozy k ošetření do nemocnice. Řidiči čtvrtého vozidla (jednoho z bývalých cestářských vozů) však záchranáři už pomoci nemohli. Na místě svým vážným zraněním podlehl.

Směr na Brno tak zůstal zcela neprůjezdný. A kolem osmé hodiny ranní nebyl dálnice ještě průjezdá. Rapidně se tak zvýšil provoz, kdy řidiči volili cestu po okrskách v okolí dálnice - Koberovicích nebo Speřicích.

Při havárii uniklo masivní množství provozních kapalin. Velitel zásahu tak rozhodl o povolání posilové jednotky hasičů z Pelhřimova s kontejnerem na likvidaci ropných produktů.