Vyskočit, jen tak pro zábavu se zhoupnout na konstrukci branky a běžet zase dál. Obrázek dítěte, který zná jistě hodně rodičů, fotbalových trenérů či učitelů. Osudná se tahle chvíle zábavy stala prvního května dvanáctiletému chlapci z Břeclavi. Malý fotbalista se zhoupl na konstrukci neukotvené fotbalové branky na městském hřišti, brána hocha zabila.

Hřiště na břeclavském sídlišti Na Valtické se stalo ve středu večer dějištěm tragédie. Zemřel dvanáctiletý chlapec. V pátek už byly na místě desítky svíček.
Tragédie v Břeclavi? Už je objednaná velká kontrola všech hřišť ve městě

Událost samozřejmě otřásla městem. Jedni začali hledat vinu u provozovatele hřiště, výrobců branek, jiní i u rodičů zemřelého chlapce. Podobně tragicky skončily životy dvou dětí v minulosti i na Vysočině. Třináctiletý chlapec zemřel v Přibyslavicích, branka se převrhla i na šestiletou dívku z Dolní Cerekve.

Zemřel nadějný fotbalista Jakub Pospíšil. Bylo mu 12 let.
Zemřel nadějný fotbalista MSK Břeclav. Pietní místo je u fotbalového stadionu

Místo zbytečných soudů bych radila ukrojit si dvě minuty času jako rodič, učitel či trenér a svým dětem, žákům a svěřencům popovídat o posledním případu malého Jakuba z Břeclavi. A pak už můžeme jen doufat. Doufat, že si na tento případ na hřišti příště vzpomenou.