Byla to vesměs pozitivní zpráva – jihlavská radnice umožní někde parkovat v neděli zdarma celý den, jinde to půjde na dvě hodiny bez placení i ve všední dny, navíc se zprůjezdní náměstí. Člověk by očekával, že lidé zatleskají, pod článkem Deníku sdíleném na sociálních sítích ale byly reakce přesně opačné.

Někteří se bavili tím, že režimy parkování jsou modrý, oranžový, fialový, chtěli přidat další barvy. Další ale už kritizovali, že se zase něco mění a nešli daleko pro ostřejší slova. Co na tom, že je to změna k lepšímu, Jihlavané prostě čtou o parkování a už vidí rudě. Dejme tomu, že na průjezd náměstím mohou být názory různé, ale odpustit lidem platit nejen parkování, ale obecně vzato cokoliv, to snad nikoho pohoršovat nemůže.

Novinky v dopravě řidiči pohybující se v centru Jihlavy ve většině případů ocení.
Novinky v Jihlavě: průjezd náměstím, parkování zdarma a rozšiřování modrých zón

Podle průzkumů získávají mladí dnes informace zejména ze sociálních sítí. V případě parkování v Jihlavě tak musí být z toho, co se dočtou, značně zmatení. Nastává totiž zvláštní a nečekaná shoda - zatímco na jedné straně lidé nadávají, že jim město někde umožní parkovat zdarma ve fialovém režimu, na druhé straně se u článků o modrých zónách začínají objevovat názory místních, že je to teď fajn. Lidi tam mají podstatně větší šanci zaparkovat a těch pár stovek za parkovací kartu je nevytrhne. Jinými slovy je zaplatí rádi. Zvláštní svět.