Jihlavský rodák herec Ondřej Vetchý podpořil kampaň pro nákup deseti tisíc dronů pro ukrajinskou armádu. Stal se tváří iniciativy Drony Nemesis. Teď čelí šikaně a výhrůžkám rádobyvlastenců, jimž se dělá rudo před očima, kdykoli o Ukrajině jen slyší. Nazývají ho zaprodancem a komediantskou lůzou, dokonce mu na jednom snímku přidělali na triko i logo ukrajinského pluku Azov.

Ondřej Vetchý
Nadávky, lži, manipulace s fotkou. Herec Ondřej Vetchý čelí útoku dezinformátorů

Na webu oné iniciativy je video, kde herec svůj postoj vysvětluje. Dlouhé je asi dvě minuty a je velmi srozumitelné. Je ale srozumitelné jen pro ty, kteří jej chtějí vnímat a kteří mají běžné morální hodnoty a aspoň základní dějepisné znalosti na úrovni žáka šesté třídy. Vzhledem k hlouposti útoků se však lze domnívat, že lidé, kteří Vetchému spílají, by myšlenku toho videa nepochopili ani tehdy, kdyby si ho přehráli tisíckrát.

Herec na rozdíl od nich své postoje prezentuje veřejně. Oni útočí zpoza počítače. Bylo by zajímavé pozorovat je při osobním setkáním s Vetchým. Tehdy by se asi chovali jinak, při pohledu na něj by jim zřejmě došla řeč. Ony totiž ty svaly, jimiž se rodák z Jihlavy může pochlubit, budí respekt už zdálky. Nicméně k tomuto setkání zřejmě nedojde. Je mnohem pohodlnější schovávat se v anonymitě u počítače, než jít se svou kůží na trh a stát si otevřeně za svými názory, jako to dělá Vetchý.

Ondřej Vetchý
Nadávky, lži, manipulace s fotkou. Herec Ondřej Vetchý čelí útoku dezinformátorů

Díky, Ondřeji, za to, co děláte. Tyto útoky jen dokazují, jak správný chlap jste. Nenechte se znechutit.