Když na zmíněná slova reagují pelhřimovští městští politici, tak se pomalu dušují, že samozřejmě ano, že sport podporu potřebuje a zaslouží. Zatím se jeví jako téměř neslušné a politicky sebevražedné vybrat si při odpovědi na otázku z úvodu variantu opačnou. Když člověk ale sleduje jednání mezi představiteli klubu a vedením města, které má nezanedbatelný balík peněz pro klub připravit, nemůže se zbavit pocitu, že to nemusí trvat dlouho, kdy se někdo dušovat přestane. A řekne docela klidným, vyrovnaným hlasem, že statisíce veřejných peněz do zdejšího hokeje nepovažuje za racionálně vynaložené prostředky.

Hokej je nákladný, nepochybně nákladnější než jiné sporty. A pokud poskytuje zábavu odpovídajícímu množství lidí, tak si přiměřenou podporu zaslouží. Současně ale platí, že zájem o hokej v Pelhřimově během let významně klesl. Jestliže v dobách, kdy se ve městě druhá liga hrát začínala, zimní stadion praskal ve švech, pohled na diváckou statistiku ze sezony 2015/2016 nevypovídá o tom, že by současný hokej v Pelhřimově táhl. Pouze na úvodní utkání s Táborem přišlo přes pět set lidí, konkrétně jich bylo 578, což přestavuje využití divácké kapacity z 22 procent. Přes 400 diváků bylo ještě na Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou. Na Jindřichův Hradec, legendárního rivala, přišlo v půli prosince jen 370 diváků. Když kdysi před léty hrál Pelhřimov krajský přebor, tak tisícovka v hledišti bývala samozřejmostí.

Samozřejmostí ale nemusí být, že vždycky půjde z veřejných peněz na hokej tolik, o kolik si lidé z klubu řeknou. Zastupitelé ze sdružení Změna pro Pelhřimov na únorové schůzi hlasitě kritizovali příspěvek, který jde z městské kasy agentuře Dobrý den. Teď podobně hlasitě kritizují příspěvek, který nejde druholigovým hokejistů. Přitom jde o dost podobné aktivity, kdy soukromá firma organizuje zábavu pro své okolí za pomoci veřejných peněz. Možná by to nejdřív chtělo ujasnit si postoje a priority.