Slovo dokument píšu v uvozovkách, protože filmaři Filip Remunda a Vít Klusák pak přestali dokumentovat a mj. Smetanu aktivně vpašovali k premiérovi Nečasovi a také po jeho „vzoru" okázale posprejovali cizí billboard.

Odešel jsem, když Klusák v diskusi podpořil řidičův názor, že politický plakát je veřejným majetkem, protože strany jsou placeny z našich peněz. To ale není pravda, strany jsou placeny i z členských příspěvků. A i kdyby byly placeny jen od státu, nelze přece vandalsky ničit státní majetek.

Vyšel jsem na pelhřimovské náměstí, kde stálo pražské auto filmařů s kartičkou České televize za sklem. Napadlo mě, že když platím veřejnoprávní televizi poplatky a zároveň se mi nelíbí práce jejich spolupracovníků, mám právo auto posprejovat.

Chápu, že někdo může být naštvaný na politiky. Ale to nemůže být důvod k vandalismu. Budu snad já jen proto, že se mi nelíbí starosta, hejtman či úředník, ničit v Pelhřimově radnici, nemocnici, věž, školu? Filmaři ale z vandala udělali hvězdu a podbízivě se vezou na vlně odporu k politikům – stejně jako Tomáš Klus se svou známou písní. Ještě horší je, že pod rouškou svobodného vyjádření názoru rozbíjejí úctu k cizímu majetku.

A bohužel už slaví vítězství: ODS by už jako majitel plakátu nechtěla náhradu škody, protože se bojí mediálního cirkusu. Díky němu si mj. lidé myslí, že řidič šel kvůli pokreslování plakátů do vězení. Ne, tam šel proto, že odmítl trest veřejných prací.

Koho budou zakuklení levičáci Klusák a Remunda obhajovat příště? Ratha, který si nakradl z dotací, protože na ně přispíváme všichni, takže patří nám všem?