Začátkem roku 1924 přinesl časopis Laciné čtení předpovědi pro nadcházející roky. Například prorokoval pád bolševiků v Rusku či sblížení Francie s Německem v roce 1938. Věštil i válku Japonska s USA – s tím, že Japonci ji vyhrají.

Inu, před sto lety bylo hádání budoucnosti ošemetné. Ale od té doby technika pokročila, a tak věřme, že náš odhad, jak bude vypadat Vysočina za deset let, bude přesnější.

Jihlavští hokejisté se v roce 2034 natrvalo přestěhují do Pelhřimova. Výstavba nového stadionu v Jihlavě po letech průtahů totiž definitivně padla, na místě zůstalo jen torzo. Jihlavští radní proto rozhodli o koupi Prioru, jehož interiéry chtějí přebudovat na zimák pro amatérské bruslaře. Dukla Pelhřimov tento rok postoupí do extraligy.

Třebíč přichází s další revolucí v dopravě. Jako první na světě zde začíná létat městská doprava v podobě dronů. Kvůli přílišné chytrosti levitujících semaforů se Třebíč zároveň stává prvním městem, kde vznikají mnohahodinové vzdušné kolony.

Žďár nad Sázavou zveřejnil nové logo. Místo zelené hvězdičky je to moučný prach, jenž má značit zdejší Moučkův dům. Ve vizuální podobě vypadá jako bílá tečka na bílé ploše.

V Havlíčkově Brodě řeší podobu jihozápadního obchvatu. Na stole je již dvacátá varianta – nyní se čeká na vyjádření asi padesáti aktivistických organizací.

Takové jsou předpovědi pro rok 2034. Ten je ale ještě daleko, a tak šťastně vkročte do roku 2024!