V Častrově to ale jasné není, protože někdo podal trestní oznámení na starostku anonymně. Je to asi pěkný zbabělec, když se ještě schová za „občany obce Častrov".

Zásada je taková, že když někoho kritizuji, měl bych aspoň zkusit, jestli to umím sám dělat líp než on. To místní „opozice" zatím nepředvedla. Ale třeba se vzchopí a sestaví kandidátku do příštích voleb.

Jenže asi nebude mít proti komu bojovat, protože někteří současní zastupitelé už nemají chuť se nechat kritizovat za činnost, kterou dělají po večerech za spíše symbolické peníze.

Uvolněný v obci je pouze starosta. Možná si někdo myslí, že starostování v malé obci je lukrativní post. Pak je ale divné, že se o něj v Častrově nevede větší boj.

Do jedenáctičlenného zastupitelstva roku 2010 totiž kandidovalo jen 12 lidí. Administrativa pro malé obce narůstá a vyžaduje více práce a doplňování vzdělání.

Pokud se nenajde nikdo, kdo je to ochoten dělat, tak se Častrov přičlení k nějakému městu. Svět se nezboří. Ale nedůvěra mezi lidmi v obci zůstane. A to je možná také cíl pisatele anonymního oznámení.