Jezdí na letní tábory a na rozdíl od dětí ne proto, aby si tam užívali legraci, dobrodružství a letního koupání – i když o tom se při rekapitulaci letošního prázdninového počasí nedá příliš mluvit.

Hygienici kontrolují, zda je o děti během jejich táborového dovádění dobře postaráno. Odborníkům neunikne kromě potřebných lejster a osvědčení stav zázemí tábora ani dodržování správného pitného režimu a skladby jídelníčku malých táborníků. Zajímají se také o denní režim dětí. A teď trochu čísel – na Pelhřimovsku hygienici zatím zkontrolovali více než pět desítek táborů.

Nutno podotknout, že zatím všechny „přepadovky“ ze strany hygieny dopadly dobře. Žádný tábor nemusel skončit předčasně. Až na drobnosti měli kontrolovaní vše tip ťop. A tak po všech těch řáděních pedofilů, nedostatcích ve školství a jiných nepříjemností je tu po dlouhé době zase jedna dobrá zpráva pro rodiče – vaše děti na táborech (aspoň těch na Pelhřimovsku) pobývají v čistotě, mají pravidelně co jíst i pít, kuchaři dodržují předepsaný spotřební koš a vedoucí se starají o to, aby se vaše ratolesti na táborech nenudily a vrátily se domů ve zdraví.

Teď už jen zbývá doufat, že si děti tábory užijí, přivezou si spoustu zážitků a plné sil se od září opět vrátí do školních lavic k učebnicím a sešitům. A volný čas po vyučování jim místo táborových her a běhání po venku budou vyplňovat počítače. Opět až do prázdnin, kdy se vypraví na další, hygienou bedlivě střežený letní tábor.