Představte si třeba takovou páteční odpolední špičku na pelhřimovské křižovatce u Alfatexu. Já vím, pražská legerovka mezi čtyřkou až pětkou to zase není. Nicméně předvíkendový cvrkot panoval pod semafory druhé největší křižovatky ve městě více než kvapíkový.

A pak se to stalo. Kde se vzal, tu se vzal, směrem od Humpolce si to přihasil kamion s návěsem, zkrátka „long vehicle“. Na tom by ještě nebylo nic obdivuhodného. Jenže on se k úžasu všech účastníků celého toho mumraje začal zničehonic přímo uprostřed křižovatky otáčet!

Nutno dodat, že vzhledem k robustnosti tohoto „parníku“ umocněné krajní neochotou ostatních motoristů podstoupit s ním nerovný souboj, se mu tato stěží uvěřitelná pirueta podařila.

Pravda, místo potlesku se tomuto „hrdinovi“ dostalo od osazenstva zaplněné křižovatky zběsilého troubení doprovázeného nechvalně známým motoristickým pozdravem v podobě plácnutí dlaní o čelo. Stal se zázrak, nikomu se nic nestalo. Tentokrát.

Smutnější je to, že nanejvýš pravděpodobně se tak stalo bez ztráty jediného bodu. Vyjádřeno mluvou krasobruslařských sudích byl tento technicky nesmírně náročný prvek zralý
nejméně na dvanáct bodů. Ale za účelem odebrání.A jednou pro vždy. Zcela vážně.

Nikdo nejsme dokonalý. Dopouštíme se přehmatů. I za volantem. Některé jsou úsměvné, jiné méně. Některé jsou nechtěné.A jiné opět méně.Tomu by měl odpovídat i sazebník pokut.

Ale za prachsprostou lidskou bezohlednost by se měla zřídit zcela nová skupina řidičského oprávnění. Žádné áčko, béčko, céčko umocněné éčkem. Aroganci by slušela jedině kombinace T+T+T. Tříkolka, trakař, turista.