Britští gentlemani si totiž nepřáli, aby se jeho výsost nechala zvěčnit, jak popíjí místní sirup z listů a květů konopí, technického samozřejmě, který vyrábí tamní moštárna jako speciální bioprodukt. Naopak panáčka moravské slivovičky do sebe královský návštěvník před objektivy rozkošnicky obrátil.

A tak mocná symbolika opět odhalila významy, které věcem přisuzujeme. Britští diplomaté zřejmě situaci vyhodnotili tak, že princ se zeleným listem, zdobícím lahev moštu, asi nebude to pravé, s čím by se měl prezentovat, a od maminky v Buck〜inghamu by dostal asi také vyčiněno. Zato slivovice, jasně reprezentující regionální kolorit měla zelenou.

Zelený list je u elit zkrátka stále tabu. Navzdory daleko menším škodám, které marihuana oproti alkoholu ve společnosti napáchá, navzdory spolehlivým léčivým účinkům u řady vážných nemocí, navzdory hluboké konopářské tradici v našich zemích. Je to droga jako každá jiná, říkají mnozí „reprezentanti“ národa, a na to si připijem! Třeba pohárkem becherovky s Milošem Zemanem.