Rozmach sledovacího zařízení nelze než ocenit. I letmý pohled do černé kroniky napovídá, že je škoda každého sloupu, na němž kamery ještě nevisí.

Zbývá ale dořešit maličkost. Totiž svěřit strážcům zákona společně s pokrokovou technikou i odpovídající sílu, která by u nepoctivců budila patřičný respekt.
Co je policistům platné, že mají na dveřích aut i služeben nalepený nápis Pomáhat a chránit, a drtivá většina z nich se tak vůči bezúhonným lidičkám doopravdy chová. Nebylo to jen plácnutí do vody, přístup uniformovaných mužů a žen se fakt lepší.

Co je jim koneckonců platné i to, že právě díky síti kamer rozesetých po městě občas dopadnou výtečníka, který by na ně jinak ukázal dlouhý nos. Udělá to stejně. Seznam jeho práv je v porovnání s těmi jejich pořád až příliš dlouhý. Pouta se na zápěstích nestačí pomalu ani ohřát, klíč od cely předběžného zadržení zachrastí v zámku doopravdy zřídka.

Takže ve finále ukážou po sepsání protokolu všichni ti zlodějíčci, vandalové, výtržníci a rváči policistům při propuštění zpátky na svobodu výmluvný prostředníček. Někdo obrazně, jiný doslova. A vysmějí se jim do očí. Nebo rovnou do všudepřítomných kamer.

Takhle ulítlá reality show by se rozhodně vysílat neměla.