Předplatit Deník
Přihlásit

O Deníku

Magdaléna Blažková

redaktorka

archiv Magdalény Blažkové

S jižní Moravou jsem spjatá celý život. Přestože jsme se narodila a vyrůstala ve Vsetíně, každé léto jsme s rodinou trávili v Podivíně, odkud pochází můj dědeček. Když jsem začala studovat žurnalistiku na Masarykově univerzitě, okamžitě jsem si zamilovala Brno i svůj studovaný obor.

archiv Magdalény Blažkové

Ve škole jsem si chtěla vyzkoušet všechno. Vytvořila jsem audiodokument, na školní stáži jsem byla v televizi a pak jsem ještě při studiu začala pracovat na částečný úvazek jako redaktorka Brněnského deníku Rovnost. Brzy se ukázalo, že právě v psaném projevu se cítím jako ryba ve vodě a v Deníku jsem zůstala i po skončení studia.

archiv Magdalény Blažkové

Na své práci mám nejraději to, že můžu být v centru dění a mezi lidmi z regionu, jejichž radosti i strasti následně sdílím se čtenáři. Užívám si také občasný adrenalin, který novinařina přináší. Například v podobě takřka okamžitého informování o výsledcích voleb anebo třeba při reportáži ze školy smyku.

archiv Magdalény Blažkové

Nejvíce mě zajímá zdravotnictví, příběhy lidí z kraje a ráda informuji také o dění na brněnských soudech. To zřejmě pramení z mé rodiny a přátel. Jsou mezi nimi zdravotníci, právníci, rybáři, milovníci umění, cestovatelé a především dobří lidé, kteří mě inspirují.

archiv Magdalény Blažkové

Nejvíce si odpočinu u čtení knih, procházek přírodou a pohybu obecně. Baví mě ale také vaření, především, když můžu jídlem pohostit přátele třeba u dobrého vína. Miluji zvířata a cestování, zatím ale jen po evropských zemích. Mým snem je na vlastní oči spatřit krásy aljašské přírody.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redakci:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků jižní Moravy:

Prozkoumejte jiný region ČR: