VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PELHŘIMOV

Ukryté v dolíku podél břehů říčky Bělé leží malebné, leč dosud historicky a návštěvníky nedoceněné město Pelhřimov.
Ke vzniku Pelhřimova se váže pověst o biskupu Peregrinovi, který se při své pouti do Říma zastavil u studánky Belky a okouzlen krásou krajiny zde založil město, které nazval svým jménem – Pelhřimov. Pelhřimovští měšťané mu zachovali věčnou vzpomínku tím, že jeho siluetu umístili do svého městského znaku.
Původní město bylo zničeno při sporech Vítkovců s biskupem Tobiášem z Bechyně. Pelhřimov totiž náležel k biskupskému panství Červená Řečice a jako takový se stal terčem pomsty Vítka z Hluboké. Biskup získal od krále právo město znovu založit a opevnit ho hradbami. Stalo se tak roku 1295 a samotný půdorys města napovídá, že je kolonizačním dílem, osazeným většinou německými osadníky.
Zdroj: http://www.mestopelhrimov.cz

Florbalisté Spartaku si vykoledovali debakl

Pelhřimov – V I. lize se situace nemění. Florbalisté Pelhřimova si připsali další porážku. Ta v Petrovicích má navíc zásluhou třetí třetiny pachuť debaklu.

Podívejte se na miminka a hlasujte v anketě

Pelhřimov - V pelhřimovské porodnici se narodily další děti.

Herci z Partičky zavítají také do Pelhřimova

Pelhřimov – Známí herci a komici z televizního pořadu Partička zavítají již v úterý 12. prosince do pelhřimovského Kulturního domu Máj.

Pelhřimovský klub dnes ovládnou nadějní slameři

Pelhřimov – Už dnes večer Pelhřimov poprvé ožije exhibicí ve Slam poetry, což je velmi populární básnicko – divadelní žánr. Zájemci starší patnácti let, kteří chtějí vidět a hlavně slyšet nadějné mladé umělce, tak může zavítat do Moon Music Clubu, který sídlí v Křemešnické ulici v Pelhřimově.

Muzeum rekordů má další miniaturní betlém

Pelhřimov – Expozici Zlaté české ručičky, která je součástí Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově, rozšířil v těchto adventních dnech o jeden malinkatý vánoční kousek Mojmír Čep. Vyrobil totiž vyřezávaný betlém umístěný do čtyři centimetry vysokého vlašského ořechu.

Ples tanečníků zachová tradice, ale nabídne i řadu překvapení

Pelhřimov – Plesovou sezónu opět zahájí Taneční klub Pelhřimov sérií lákavých vystoupení a porcí kvalitní zábavy, a to i přes nedostatek mužských tanečníků.

Muzeum rekordů nabízí pelhřimovské čokoládové medaile

Pelhřimov – Milovníci čokolády se mohou zakousnout do Pelhřimova. V Muzeu rekordů a kuriozit v Pelhřimově totiž mají v těchto dnech k zakoupení čokoládové medaile s emblémem zmíněného města.

Hazard ve městě je nadobro vyřešen. Hráči mají utrum

Pelhřimov – Milovníci hazardu, kteří se pohybují v Pelhřimově, mají s tímto druhem zábavy nadobro utrum.

OBRAZEM: Pelhřimovským na náměstí svítí smrk omorika

Pelhřimov – Masarykovo náměstí v Pelhřimově zdobí od 28. listopadu čtrnácti metrový smrk omorika. Ten rostl pětatřicet let v pelhřimovské Údolní ulici. Konkrétně se tyčil na městském pozemku v blízkosti bytového domu.

Za porušení zákazu hrozí řidiči vězení

Pelhřimov – Až dvouletý trest odnětí svobody za maření výkonu úředního rozhodnutí hrozí devětapadesátiletému muži, který usedl za volant i přes zákaz.

Nákupem podpoří zdravotně postiženou dívku

Pelhřimov – Návštěvníci sborového domu, který sídlí v Růžové ulici v Pelhřimově, budou moci podpořit dobrou věc.

Pelhřimovská knihovna letos nabídla poslední výstavy

Pelhřimov – Kromě knih láká Městská knihovna v Pelhřimově návštěvníky i na vánoční tematiku nebo energetické obrazy. Od 1. prosince zde totiž odstartovala letošní poslední série měsíčních výstav.

Obrazem: Novorozence z pelhřimovské nemocnice budou hlídat nové monitory dechu

Pelhřimov – Novorozené děti z Nemocnice Pelhřimov dostaly pod stromeček nové monitory dechu. Jedná se konkrétně o pět monitorů dechu Babysense II, které získal novorozenecký úsek dětského oddělení pelhřimovské nemocnice od nadace Křižovatka. Zmíněné přístroje budou mít za úkol hlídat nově narozené děti, ohrožené Syndromem náhlého úmrtí.

OBRAZEM: Z turistické mapy zbyl jen smutný rám

Pelhřimov – Zřejmě neznámý a nejspíš i noční vandal, připravil turistickou veřejnost o cennou mapu v trubkovém rámu, která se ještě před několika dny nacházela v pelhřimovské ulici architekta Janáka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT