Součástí křtu byli i dva pokusy o rekord

Rekordní pokus

Jeden z nejsilnějších mužů České republiky – silák-strogman a rekordman Jiří Žaloudek se pokusí :

1. dosáhnout co nejlepšího času v držení dvou automobilů umístěných na nájezdových rampách. Jak si to představit ? Obě auta stojí na nakloněných rovinách. Nebýt zabržděna, hned setrvačností odjedou – směrem od sebe. Obě jsou rovněž opatřena řetězem, který končí v silákových rozpažených rukách. Ten stojí mezi oběma vozidly a drží je. Na povel jsou automobily odbržděny a Jiří se je přesto pokusí silou svých paží udržet co nejdéle v klidovém stavu.

Jestli je to vůbec možné, o tom se přijďte přesvědčit ve čtvrtek a to od 15 hodiny na pelhřimovské náměstí

2. překonat 30metrovou vzdálenost v co nejkratším čase, přičemž auto bude mít tentokrát za přáhnuté „za opaskem“. Zkrátka bude běhat s autem jako zátěží!

Stromgman Jiří Žaloudek už dokázal leccos. V Databance českých a světových NEJ… pelhřimovké Agentury Dobrý den je zapsán třeba tím, že s pomocí speciální konstrukce zvednul tzv. mrtvým tahem zadní část automobilu Škoda Octavia, takže vozidlo po celou dobu pokusu, stálo pouze na předních kolech!! Jiří auto nejen nadzvedl, napřímil se, ale takto dokonce vydržel rekordních 52 vteřin a 13 setin.

Nebo si představte kládu, která váží 100 kilo. Jiří Žaloudek jí nejen že dokáže ze země zvednout nad hlavu, ale on to zvládne 10x nepřetržitě za sebou a to za pouhopouhých 59 vteřin!